Dodany: 2012-07-05 09:35:49

 

Czym jest sporządzanie testamentówTestament to papier poświadczający wolę pewnej osoby jej ostatnią wolę do przekazania majątku innym. Testament jest czymś wyjątkowym to dokument zawierający ostatnią wolę zmarłego która ma być wypełniona przez osobę wskazaną przez zmarłego jeśli osoba w nim przedstawiona przyjmie testament zaznacza notariusz katowice.

 

Testament tworzy się następująco osoba oświadczająca swoją wolę w obecności notariusz katowice pisze testament i podpisuje go po czym notariusz odczytuje go i pyta się czy wszystko jest zgodne z wolą jeśli tak to nie nanosi się poprawek i testament podpisywany jest przez notariusz katowice.

 

Taki testament ma moc prawną, ale nie znaczy to, że nie można go podważyć a poza tym pozostaje jeszcze prawo do zachowanku. Co nieco komplikuje pozostałe sprawy w stopniu znacznym, lepszym wyjściem jest tu darowizna. To bardzo cenny dokument stanowiący wyrażenie woli również. Z tą różnicą, że darowizna jest natychmiastowa a testament zapada dopiero po śmierci wyrażąjącego wolę. To najlepsze możliwe rozwiązanie, w testamencie można zaznaczyć warunki przekazania majątku czy innych kosztowności..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest sporządzanie testamentów
Nick: