Dodany: 2012-07-05 09:38:35

 

Czym jest taksa notarialnaCzynności prawne jedne są wolne od opłat inne niestety nie te do których potrzebujemy notariusz katowice są niestety obarczone opłatami. Opłaty te są wyznaczone przez wiele różnych czynników, zdradza notariusz katowice.

 

Określa się je mianem taksy notarialnej, to opłata pobierana przez między innymi notariusz katowice za wykonanie konkretnych czynności prawnych. Oczywiście mówimy tu o tych udokumentowanych czynnościach ścisłe ustalonych i uregulowanych w systemie prawnym polski. Zdecydowaną większość z tych opłat reguluje sam Minister Sprawiedliwości, a całość opłat jest ustalona i zebrana w dzienniku ustaw.

 

Co ciekawe tak naprawdę podaje się tam maksymalne wysokości stawek a wie co to znaczy, że akurat taką opłatę nada nam notariusz katowice. Taksa nie jest zwolniona od vatu musimy ją sobie doliczyć dochodzą do tego jeszcze podatek od czynności cywilnoprawnych oraz wpis do księgi wieczystej jak widzimy a są to wyjątkowe okazje, ale niestety występują dość często i obejmują wiele osób swoim zasięgiem przyznaje notariusz katowice..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest taksa notarialna
Nick: