Dodany: 2012-07-05 09:53:00

 

Czym zajmuje się Krajowa Rada NotarialnaObowiązki różnych organów dzielą się na bardzo różne od tych najmniej ważnych podstawowych po najwyższe, zaznacza szef notariusz katowice. Jedną z naczelnych funkcji Krajowej Rady Notarialnej jest uchwalenie regulaminu wewnętrznego dla urzędowania kancelarii, przedstawianie opinii i propozycji w sprawach taksy notarialnej i zmian przepisów dotyczących funkcjonowania notariatu.

 

Inne bardziej wyrafinowane i poboczne zadania to między innymi jak przyznaje notariusz katowice: współpraca z notariatami z zagranicy, zajmowanie stanowiska w sprawach przedstawionych przez Ministra Sprawiedliwości, wybór spośród członków rady rzecznika dyscyplinarnego, uchwalenie regulaminu urzędowania Krajowej Rady Notarialnej, wybór członków rady rzecznika dyscyplinarnego.

 

Pozostałe zadania przydzielone do tego organu jakie zna notariusz katowice to: wypowiadanie się w sprawie zasad etyki zawodowej notariuszy, ustalenie zasad i trybu zwoływania kongresu notariuszy, ustalenie programu aplikacji notarialnej i nadzór nad szkoleniem aplikantów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym zajmuje się Krajowa Rada Notarialna
Nick: