Dodany: 2013-03-26 10:10:07

 

Różnice między adwokatem i radcą prawnymKiedy poszukiwałam pomocy prawnej z zakresu prawa rodzinnego, a dokładnie ustalenia praw rodzicielskich, znajomy doradził mi, abym skorzystała z usług adwokata lub radcy prawnego.

 

Zastanawiałam się czy w moim przypadku nie ma różnicy, do kogo zwrócę się o poradę, gdyż radca prawny katowice i adwokat to dwie różne specjalizacje. Kiedy zapoznałam się z charakterystyką obu zawodów, wiedziałam już, jaka jest podstawowa różnica zachodząca pomiędzy uprawnieniami radcy prawnego, a adwokata. Radca prawny Katowice nie może prowadzić spraw karnych czy procesów o przestępstwo skarbowe, natomiast może zajmować się pozostałymi sprawami związanymi z prawem cywilnym, majątkowym, gospodarczym, a także prawem pracy.

 

Dodatkowym atutem jest to, że radca prawny Katowice może pozostawać w stosunku pracy, dzięki temu ma zwiększoną szansę na utrzymaniu się na rynku. Zawód adwokata spotyka się z większym zaufaniem ze strony społeczeństwa, niż zawód radcy prawnego, mimo, że są one pokrewne i mają podobną drogę zawodową..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Różnice między adwokatem i radcą prawnym
Nick: